اخیرا شاهد مصاحبه صاحبان دوتا از پرمخاطب‌ترین کانال‌های تلگرامی بودیم با دو رسانه مختلف.
مصاحبه رضا راد، مدیر کانال 700 هزار نفری «گیزمیز» با «خبرگزاری مهر» که از درآمد حداقل 30 میلیون در ماه خود حکایت دارد
و مصاحبه سیامک نژادی مدیریت کانال 1 میلیون و صد و سی هزار نفری «بدندید» با هفته‌نامه «تماشاگران امروز» که فایل تصویری متن کامل این مصاحبه را در کانال تلگرامی ما می‌توانید مطالعه نمایید.
جالب است که کانال اول توسط فردی عادی اما پرتلاش ایجاد شده و کانال دوم توسط یک دانشجوی دکترای دانشگاه صنعتی شریف.
هر دو حدود 30 سال سن دارند و اولی اهل قم است و دومی اهل اراک.
مدیر گیزمیز معتقد است که چت، تلف‌کردن وقت است. وی تاکید می‌کند که کیفیت مطالب کانال به نظر وی بسیار مهم است و روزانه یک یا دو تبلیغ در لابلای مطالب درج می‌کند که برای هر تبلیغ 500~600 هزار تومان دریافت می‌کند که البته بعد از تبلیغ، برخی مشتریان از تاثیر پولی که برای تبلیغ در گیزمیز داده‌اند، ابراز رضایت و برخی هم ابراز ناراحتی و پشیمانی می‌کنند.
وی معتقد است که کانالی با 1 میلیون عضو، یک میلیارد تومان ارزش دارد.
اما مدیر کانال «بدندید» که پرمخاطب‌ترین کانال ایرانی (و احتمالا پرمخاطب‌ترین کانال تلگرامی در دنیا) است، نگاه علمی‌تری دارد و از برخلاف گیزمیز که به پشتوانه سایت پرمخاطبش، اعضای کانالش زیاد شده، از صفر شروع کرده و با فروش برخی لوازم خود، پولی به دست آورده و آن را خرج تبلیغ در شبکه ماهواره‌ای جام‌جم کرده و نگاهش نیز در ابتدا علمی بوده و قصد داشته کانال «بدانید» را ایجاد کند اما چون متوجه شده که در ایران موضوعات فان (اگر نگوییم زرد!) قدرت بیشتری در جذب مخاطب دارد، کلمه «بدانید» و «بخندید» را ترکیب کرده و نام کانال را «بدندید» گذاشته است.
نکته جالب اینجاست که نگاه وی به کانال تلگرامی و نقشه راهی که برای آینده ترسیم کرده، حاکی از این است که قصد دارد حتی در صورت محدودشدن کانالش در تلگرام (بواسطه خود تلگرام یا فیلترشدن تلگرام در ایران) مجله مطالب برگزیده خود را به عنوان یک اپلیکیشن موبایلی عرضه کند که البته خودش اذعان کرده هزینه سروری که بخواهد به این همه مخاطب پاسخگو باشد بسیار بالا خواهد بود.