گروه محدود به 200 نفر است و اعضای آن می‌توانند با هم تعامل داشته باشند یعنی هر کاربر می‌تواند مطلبی درج کند یا به مطالب دیگران پاسخ دهد لذا کاربردهای آن مشخص است. در واقع یک اجتماع مجازی کوچک که به دلیل علاقمندی به یک موضوع یا ارتباط با یکدیگر به دلیل یک امر غیرمجازی، مایل/نیازمند هستند که با هم تعاملاتی داشته باشند که گروه تلگرامی، این امر را برای‌شان تسهیل می‌کند.

در مورد کانال‌ها نیز در مطلب قبل توضیح داده شد. لذا واضح است که مورد مصرف کانال عمدتا برای کسانی است که نیازمند داشتن یک «خبرنامه» آنلاین بدون محدودیت برای ارسال «دستی» اخبار و مطالب مستمر به صورت «یکطرفه» هستند.

اما ربات‌ها؛

ربات‌ها دو مزیت بزرگ «خودکار» و «تعاملی» بودن را با خود دارند.

ربات‌ها می‌توانند در زمان‌های از پیش تعیین‌شده، به صورت اتوماتیک مطالبی را آماده و ارسال کنند و این فرآینده کاملا اتوماتیک و غیردستی انجام شود. همچنین ربات‌ها می‌توانند با کاربر تعامل داشته باشند و پس از دریافت متن/فایل از کاربر، متن/فایل ی را همان‌لحظه یا بعدا به وی ارسال نمایند. همچنین ربات‌ها می‌توانند بین کاربران‌شان تفاوت قائل شوند. مثلا یک ربات می‌تواند منوها و تعامل متفاوتی برای یک یا چند کاربر خاص (مدیران) داشته باشد و ...